Joakim Persson.jpg

Joakim Persson 

Agent

  •  NHLPA, SICO och DEL certifierad agent
  • 17 säsonger i SHL, Allsvenskan, DEL och AHL
  • SM-Guld 1991, Europa Mästare 1991 och 1992                                        
  • 29 Junior landskamper, J-EM 1988 och J-VM 1990
  •  Draftad av Boston Bruins

joakim@kmjsports.com                                                                                                                        
Mobil +46 70 658  41  59

 

Walter Olsson 2019.png

Walter Olsson

Agent

  • Arbetat som agent sedan 2010 och är certifierad av SICO

walter@kmjsports.com
Mobil +46 70 278 55 60

 

 Jonas Höglund.jpg

Jonas Höglund

Scout

  •  Arbetat som scout sedan 2010.
  • 10 säsonger i SHL
  • 7 Säsonger i NHL, Montreal Canadiens, Calgary Flames och Toronto Maple Leafs.                     
  • 2 säsonger i NLA, Davos och Lugano.
  •  4 VM-turneringar med Tre Kronor.

jonas@kmjsports.com
Mobil +46 70 582 44 46

pierre.png

Pierre Jonsson

Scout

  • 16 säsonger som spelare i SHL, Allsvenskan och DEL
  • 12 säsonger som ungdomstränare i Rögle BK
  • 17 juniorlandskamper, JVM silver 1989 i Alaska

pierre@kmjsports.com
Mobil +46 70 941 42 63

Hampus Forsling.jpg

Hampus Forsling

Scout

  • Linköpings Hockeygymnasium
  • 5 säsonger i Division 1
  • Scout sedan 2018

hampus@kmjsports.com
Mobil +46 70 561 13 42

KMJ-logodark.jpg

Mia Malm

Backoffice

  •  Ekonomiansvarig
  • Administrativt ansvarig
  • Bakgrund som licensierad idrotts-terapeut med fokus på bl.a. ishockey. 

mia@kmjsports.com
Mobil +46 73 073 13 67